Фінансова грамотність та підприємництво
"Підприємництво і фінансова грамотність"
8–9 класи
Інформація для вчителів
З 2025–2026 навчального року Міністерство освіти і науки України запроваджує у закладах освіти новий обов’язковий предмет "Підприємництво і фінансова грамотність" для учнів 8 класів, а з 2026–2027 навчального року – учнів 9 класів. Національний банк України (далі – Національний банк) піклується про фінансову грамотність українців, тому розробив матеріали для викладання цього предмета та підготовки педагогів.
У цьому сайті зібрані всі потрібні вчителю підприємництва і фінансової грамотності матеріали, у розробленні яких брали участь фахівці Національного банку:
- рамка фінансових компетентностей дітей та молоді України;
- модельна навчальна програма (автори: Беспалко І. В., Войтицька Л. В., Тригуб О. В., Ролік В. А.);
- дослідження рівня підприємливості та фінансової грамотності учнів 10 класів;
- навчально-методичні матеріали для викладання предмета;
- курси з підвищення кваліфікації для вчителів.
Національний банк затвердив Національну стратегію розвитку фінансової грамотності до 2030 року. Перша стратегічна ціль визначена як "Якісна базова фінансова освіта", в межах якої працює Центр фінансових знань "ТАЛАН" НБУ.
Ресурси для педагогів від Національного банку
Більше корисних матеріалів для вчителів та готові розробки уроків, конкурсів та навчальних заходів для учнів – на сайті Центру фінансових знань "ТАЛАН" від Національного банку.
Центр фінансових знань "ТАЛАН" – це проєкт Національного банку у сфері фінансової грамотності, який розпочато в серпні 2022 року. Його мета – формування та розвиток в Україні спільноти педагогів-менторів із фінансової грамотності.